Results

BOUT
EVENT
CORNER
NAME
SEED
NOC
WINNER
RESULT
                 
268
Men's Fly (52kg)
RED
NYAMBAYAR Tugstsogt
 
MGL
     
   
BLUE
RAMIREZ CARRAZANA Robeisy
 
CUB
BLUE
PTS
17:14
                 
269
Men's Light (60kg)
RED
LOMACHENKO Vasyl
(1)
UKR
RED
PTS
19:9
   
BLUE
HAN Soonchul
 
KOR
     
                 
270
Men's Welter (69kg)
RED
EVANS Freddie
 
GBR
     
   
BLUE
SAPIYEV Serik
(2)
KAZ
BLUE
PTS
17:9
                 
271
Men's Light Heavy (81kg)
RED
MEKHONTCEV Egor
(4)
RUS
RED
PTS
15:15
   
BLUE
NIYAZYMBETOV Adilbek
(3)
KAZ
     
                 
272
Men's Super Heavy (+91kg)
RED
CAMMARELLE Roberto
(4)
ITA
     
   
BLUE
JOSHUA Anthony
(2)
GBR
BLUE
PTS
18:18
                 

Download PDF

BOUT
EVENT
CORNER
NAME
SEED
NOC
WINNER
RESULT
                 
263
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
ZOU Shiming
(1)
CHN
RED
PTS
13:10
   
BLUE
PONGPRAYOON Kaeo
 
THA
     
                 
264
Men's Bantam (56kg)
RED
NEVIN John Joe
(5)
IRL
     
   
BLUE
CAMPBELL Luke
(3)
GBR
BLUE
PTS
14:11
                 
265
Men's Light Welter (64kg)
RED
IGLESIAS SOTOLONGO Roniel
 
CUB
RED
PTS
22:15
   
BLUE
BERINCHYK Denys
(2)
UKR
     
                 
266
Men's Middle (75kg)
RED
FALCAO FLORENTINO Esquiva
(4)
BRA
     
   
BLUE
MURATA Ryota
(2)
JPN
BLUE
PTS
14:13
                 
267
Men's Heavy (91kg)
RED
USYK Oleksandr
(1)
UKR
RED
PTS
14:11
   
BLUE
RUSSO Clemente
(2)
ITA
     
                 

Download PDF

BOUT
EVENT
CORNER
NAME
SEED
NOC
WINNER
RESULT
                 
253
Men's Fly (52kg)
RED
ALOIAN Misha
(1)
RUS
     
   
BLUE
NYAMBAYAR Tugstsogt
 
MGL
BLUE
PTS
15:11
                 
254
Men's Fly (52kg)
RED
CONLAN Michael
(6)
IRL
     
   
BLUE
RAMIREZ CARRAZANA Robeisy
 
CUB
BLUE
PTS
20:10
                 
255
Men's Light (60kg)
RED
LOMACHENKO Vasyl
(1)
UKR
RED
PTS
14:11
   
BLUE
TOLEDO LOPEZ Yasnier
(4)
CUB
     
                 
256
Men's Light (60kg)
RED
PETRAUSKAS Evaldas
 
LTU
     
   
BLUE
HAN Soonchul
 
KOR
BLUE
PTS
18:13
                 
257
Men's Welter (69kg)
RED
SHELESTYUK Taras
(1)
UKR
     
   
BLUE
EVANS Freddie
 
GBR
BLUE
PTS
11:10
                 
258
Men's Welter (69kg)
RED
ZAMKOVOY Andrey
 
RUS
     
   
BLUE
SAPIYEV Serik
(2)
KAZ
BLUE
PTS
18:12
                 
259
Men's Light Heavy (81kg)
RED
FALCAO FLORENTINO Yamaguchi
 
BRA
     
   
BLUE
MEKHONTCEV Egor
(4)
RUS
BLUE
PTS
23:11
                 
260
Men's Light Heavy (81kg)
RED
NIYAZYMBETOV Adilbek
(3)
KAZ
RED
PTS
13:13
   
BLUE
GVOZDYK Oleksandr
 
UKR
     
                 
261
Men's Super Heavy (+91kg)
RED
MEDZHIDOV Magomedrasul
(1)
AZE
     
   
BLUE
CAMMARELLE Roberto
(4)
ITA
BLUE
PTS
13:12
                 
262
Men's Super Heavy (+91kg)
RED
DYCHKO Ivan
(3)
KAZ
     
   
BLUE
JOSHUA Anthony
(2)
GBR
BLUE
PTS
13:11
                 

Download PDF

BOUT
EVENT
CORNER
NAME
SEED
NOC
WINNER
RESULT
                 
243
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
ZOU Shiming
(1)
CHN
RED
PTS
15:15
   
BLUE
BARNES Paddy
 
IRL
     
                 
244
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
AYRAPETYAN David
(3)
RUS
     
   
BLUE
PONGPRAYOON Kaeo
 
THA
BLUE
PTS
13:12
                 
245
Men's Bantam (56kg)
RED
ALVAREZ ESTRADA Lazaro
(1)
CUB
     
   
BLUE
NEVIN John Joe
(5)
IRL
BLUE
PTS
19:14
                 
246
Men's Bantam (56kg)
RED
CAMPBELL Luke
(3)
GBR
RED
PTS
20:11
   
BLUE
SHIMIZU Satoshi
 
JPN
     
                 
247
Men's Light Welter (64kg)
RED
IGLESIAS SOTOLONGO Roniel
 
CUB
RED
PTS
15:8
   
BLUE
MANGIACAPRE Vincenzo
(4)
ITA
     
                 
248
Men's Light Welter (64kg)
RED
URANCHIMEG Munkh-Erdene
 
MGL
     
   
BLUE
BERINCHYK Denys
(2)
UKR
BLUE
PTS
29:21
                 
249
Men's Middle (75kg)
RED
OGOGO Anthony
 
GBR
     
   
BLUE
FALCAO FLORENTINO Esquiva
(4)
BRA
BLUE
PTS
16:9
                 
250
Men's Middle (75kg)
RED
ATOEV Abbos
 
UZB
     
   
BLUE
MURATA Ryota
(2)
JPN
BLUE
PTS
13:12
                 
251
Men's Heavy (91kg)
RED
USYK Oleksandr
(1)
UKR
RED
PTS
21:5
   
BLUE
PULEV Tervel
 
BUL
     
                 
252
Men's Heavy (91kg)
RED
MAMMADOV Teymur
(3)
AZE
     
   
BLUE
RUSSO Clemente
(2)
ITA
BLUE
PTS
15:13
                 

Download PDF

Read more...

Preliminaries Results

BOUT
EVENT
CORNER
NAME
SEED
NOC
WINNER
RESULT
                 
170
Women's Fly (48-51kg)
RED
SAVELYEVA Elena
 
RUS
RED
PTS
12:9
   
BLUE
KIM Hye Song
 
PRK
     
                 
171
Women's Fly (48-51kg)
RED
MATOS Erica
 
BRA
     
   
BLUE
MAGLIOCCO Karlha
 
VEN
BLUE
PTS
15:14
                 
172
Women's Fly (48-51kg)
RED
MICHALCZUK Karolina
 
POL
     
   
BLUE
HMANGTE Chungneijang Mery Kom
 
IND
BLUE
PTS
19:14
                 
173
Women's Fly (48-51kg)
RED
PETROVA Stoyka
 
BUL
RED
PTS
23:11
   
BLUE
FERNANDES Siona
 
NZL
     
                 
174
Women's Light (57-60kg)
RED
UNDERWOOD Quanitta
 
USA
     
   
BLUE
JONAS Natasha
 
GBR
BLUE
PTS
21:13
                 
175
Women's Light (57-60kg)
RED
LACATUS Mihaela
 
ROU
     
   
BLUE
DONG Cheng
 
CHN
BLUE
PTS
10:5
                 
176
Women's Light (57-60kg)
RED
ARAUJO Adriana
 
BRA
RED
PTS
16:14
   
BLUE
KHASSENOVA Saida
 
KAZ
     
                 
177
Women's Light (57-60kg)
RED
PRITCHARD Alexis
 
NZL
RED
PTS
15:10
   
BLUE
JOUINI Rim
 
TUN
     
                 
178
Women's Middle (69-75kg)
RED
VOLNOVA Marina
 
KAZ
RED
PTS
20:11
   
BLUE
ANDIEGO Elizabeth
 
KEN
     
                 
179
Women's Middle (69-75kg)
RED
LAURELL Anna
 
SWE
RED
PTS
24:17
   
BLUE
FISCHER-RASMUSSEN Naomi-Lee
 
AUS
     
                 
180
Women's Middle (69-75kg)
RED
FEITOSA Roseli
 
BRA
     
   
BLUE
LI Jinzi
 
CHN
BLUE
PTS
19:14
                 
181
Women's Middle (69-75kg)
RED
VYSTROPOVA Elena
 
AZE
     
   
BLUE
OGOKE Edith
 
NGR
BLUE
PTS
14:12
                 

Download PDF

BOUT
EVENT
CORNER
NAME
SEED
NOC
WINNER
RESULT
                 
158
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
AYRAPETYAN David
(3)
RUS
RED
PTS
15:13
   
BLUE
ORTIZ MARCANO Jantony
 
PUR
     
                 
159
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
PEHLIVAN Ferhat
 
TUR
RED
PTS
20:6
   
BLUE
ELAWADY Ramy
 
EGY
     
                 
160
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
QUIPO PILATAXI Carlos
 
ECU
     
   
BLUE
PONGPRAYOON Kaeo
 
THA
BLUE
PTS
16:10
                 
161
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
ALEKSANDROV Aleksandar
 
BUL
RED
PTS
15:14
   
BLUE
SHIN Jonghun
(2)
KOR
     
                 
162
Men's Light Welter (64kg)
RED
STALKER Thomas
(3)
GBR
RED
PTS
20:16
   
BLUE
MANOJ KUMAR
 
IND
     
                 
163
Men's Light Welter (64kg)
RED
COLIN Richarno
 
MRI
     
   
BLUE
URANCHIMEG Munkh-Erdene
 
MGL
BLUE
PTS
15:12
                 
164
Men's Light Welter (64kg)
RED
HORN Jeffrey
 
AUS
RED
PTS
17:11
   
BLUE
HOUYA Abderrazak
 
TUN
     
                 
165
Men's Light Welter (64kg)
RED
YIGIT Anthony
 
SWE
     
   
BLUE
BERINCHYK Denys
(2)
UKR
BLUE
PTS
24:23
                 
166
Men's Light Heavy (81kg)
RED
NIYAZYMBETOV Adilbek
(3)
KAZ
RED
PTS
13:5
   
BLUE
GONGORA MERCADO Carlos
 
ECU
     
                 
167
Men's Light Heavy (81kg)
RED
ROUZBAHANI Ehsan
 
IRI
RED
PTS
18:12
   
BLUE
MUZAFFER Bahram
(6)
TUR
     
                 
168
Men's Light Heavy (81kg)
RED
GVOZDYK Oleksandr
 
UKR
RED
PTS
18:6
   
BLUE
BRAVO AMADOR Osmar
 
NCA
     
                 
169
Men's Light Heavy (81kg)
RED
KOLLING Enrico
 
GER
     
   
BLUE
BENCHABLA Abdelhafid
(2)
ALG
BLUE
PTS
12:9
                 

Download PDF

BOUT
EVENT
CORNER
NAME
SEED
NOC
WINNER
RESULT
                 
146
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
ZOU Shiming
(1)
CHN
RED
PTS
14:11
   
BLUE
VEITIA SOTO Yosbany
 
CUB
     
                 
147
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
BARRIGA Mark
 
PHI
     
   
BLUE
ZHAKYPOV Birzhan
 
KAZ
BLUE
PTS
17:16
                 
148
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
BARNES Paddy
 
IRL
RED
PTS
15:10
   
BLUE
ESSOMBA Thomas
 
CMR
     
                 
149
Men's Light Fly (46-49kg)
RED
LAISHRAM Devendro Singh
 
IND
RED
PTS
16:11
   
BLUE
PUREVDORJ Serdamba
(4)
MGL
     
                 
150
Men's Light Welter (64kg)
RED
dos SANTOS LOPES Everton
(1)
BRA
     
   
BLUE
IGLESIAS SOTOLONGO Roniel
 
CUB
BLUE
PTS
18:15
                 
151
Men's Light Welter (64kg)
RED
RAHMONOV Uktamjon
 
UZB
RED
PTS
16:8
   
BLUE
SENER Yakup
 
TUR
     
                 
152
Men's Light Welter (64kg)
RED
YELEUSSINOV Daniyar
 
KAZ
RED
PTS
19:10
   
BLUE
TOLOUTIBANDPI Mehdi
 
IRI
     
                 
153
Men's Light Welter (64kg)
RED
KATE Gyula
 
HUN
     
   
BLUE
MANGIACAPRE Vincenzo
(4)
ITA
BLUE
PTS
20:14
                 
154
Men's Light Heavy (81kg)
RED
la CRUZ PERAZA Julio
(1)
CUB
RED
PTS
25:8
   
BLUE
ALMATBOULI Ihab
 
JOR
     
                 
155
Men's Light Heavy (81kg)
RED
FALCAO FLORENTINO Yamaguchi
 
BRA
RED
PTS
17:17
   
BLUE
MENG Fanlong
 
CHN
     
                 
156
Men's Light Heavy (81kg)
RED
RASULOV Elshod
(5)
UZB
RED
PTS
13:6
   
BLUE
ELMEKACHARI Yahia
 
TUN
     
                 
157
Men's Light Heavy (81kg)
RED
HOOPER Damien
 
AUS
     
   
BLUE
MEKHONTCEV Egor
(4)
RUS
BLUE
PTS
19:11
                 

Download PDF

BOUT
EVENT
CORNER
NAME
SEED
NOC
WINNER
RESULT
                 
138
Men's Fly (52kg)
RED
WARREN Raushee
(3)
USA
     
   
BLUE
OUBAALI Nordine
 
FRA
BLUE
PTS
19:18
                 
139
Men's Fly (52kg)
RED
MICAH Duke
 
GHA
     
   
BLUE
CONLAN Michael
(6)
IRL
BLUE
PTS
19:8
                 
140
Men's Fly (52kg)
RED
BUTDEE Chatchai
 
THA
     
   
BLUE
RAMIREZ CARRAZANA Robeisy
 
CUB
BLUE
PTS
22:10
                 
141
Men's Fly (52kg)
RED
SULEIMENOV Ilyas
 
KAZ
     
   
BLUE
SELBY Andrew
(2)
GBR
BLUE
PTS
19:15
                 
142
Men's Welter (69kg)
RED
VIKAS Krishan
(3)
IND
     
   
BLUE
SPENCE Errol
 
USA
BLUE
PTS
15:13 (*)
                 
143
Men's Welter (69kg)
RED
NOLAN Adam
 
IRL
     
   
BLUE
ZAMKOVOY Andrey
 
RUS
BLUE
PTS
18:9
                 
144
Men's Welter (69kg)
RED
LUSIZI Siphiwe
 
RSA
     
   
BLUE
MAESTRE PEREZ Gabriel
 
VEN
BLUE
PTS
18:13
                 
145
Men's Welter (69kg)
RED
SUZUKI Yasuhiro
 
JPN
     
   
BLUE
SAPIYEV Serik
(2)
KAZ
BLUE
PTS
25:11
                 

Download PDF

Read more...

Daily Schedules

FULL SCHEDULE

Local Time

SAT28

Local Time

SUN29

Local Time

MON30

Local Time

TUE31

Local Time

WED01

Local Time

THU02

Local Time

FRI03

Local Time

SAT04

Local Time

SUN05

Local Time

MON06

Local Time

TUE07

Local Time

WED08

Local Time

THU09

Local Time

FRI10

Local Time

SAT11

Local Time

SUN12

Local Time